Veľa ľudí sa pýta, prečo používať bio a prírodnú kozmetiku. Aké má táto kozmetika benefity? Nie je za jej masívnou propagáciou len reklama a snaha prilákať zákazníkov? Určite nie! Prírodná a bio kozmetika je totiž naozaj kvalitná a označenie „úžasná“ si tiež zaslúži. Avšak medzi prírodnou a bio kozmetikou je rozdiel, ktorý Vám objasníme v nasledujúcich riadkoch.

Aký je rozdiel medzi bio kozmetikou a prírodnou kozmetikou?

Bio kozmetika obsahuje výhradne zložky z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva, ako napríklad silice z kvetov a extrakty z bylín. V žiadnom prípade v nej nenájdete toxíny, chemické zložky, emulganty, či časti zvierat. Všetky zložky, ktoré bio kozmetika obsahuje, podliehajú veľmi prísnej kontrole. Nemôže sa teda stať, že by sa v nej objavili nekvalitné alebo škodlivé prísady.

A čo prírodná kozmetika? Kým kvalita bio kozmetiky je potvrdzovaná rôznymi certifikátmi, s prírodnou kozmetikou je to trochu inak. Tá je síce takisto vyrobená z prírodných extraktov a zložiek, no môžu sa v nej objaviť aj syntetické chemické látky. To znamená, že prírodná kozmetika nie je certifikovaná.

Prečo používať bio kozmetiku a prírodnú kozmetiku

Účinkov bio kozmetiky a jej prínosov na ľudskú pleť je určite dosť. V prvom rade sa bio kozmetika podieľa na utváraní akejsi vnútornej rovnováhy v ľudskej pokožke. Plne tiež podporuje samo regeneračnú schopnosť pleti. Pri používaní biokozmetiky sa pleť vlastne stáva krásnou svojim najprirodzenejším spôsobom! Aké sú jej ďalšie výhody?

www.bionatural.sk

Vďaka svojmu „čistému“ zloženiu je ideálna aj pre deti, alergikov a ľudí s citlivou pleťou. Poteší aj vegetariánov a vegánov, keďže neobsahuje časti zvierat. Pri jej používaní nehrozí riziko vzniku rakoviny. Naopak, prísunom chémie do tela z klasickej kozmetiky sa riziko vzniku rakoviny zvyšuje. Jej zložky sú prísne kontrolované. Vždy teda viete, čo kupujete.

A to v dnešnej dobe, plnej chémie a toxínov, naozaj nie je málo! Tak čo, vyskúšate biokozmetiku aj Vy?

www.bionatural.sk